Przejdź do treści
importaco forbes

IMPORTACO POLAND: Siła grupy

Rok 1990 to początki działalności firmy jako importera orzechów i owoców suszonych. Wraz z przejęciem w 2003 roku przez hiszpańską Grupę Importaco nastąpił znaczny rozwój firmy i jej działalności zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. W 2015 roku otwarta została nowa siedziba firmy Importaco Poland w miejscowości Białe Błota w pobliży Bydgoszczy, której fabryka została zaprojektowana w najnowsze technologie do przetwarzania orzeszków i orzechów.

Dzięki przynależności do hiszpańskiej Grupy Importaco – jednego z największych liderów w sektorze bakalii w Europie, Importaco Poland jest jedną z wiodących firm spożywczych skupionych na  jakości, specjalizacji w produkcie, innowacji, bezpieczeństwu żywności oraz na zrównoważonym rozwoju.

Wieloletnim motorem rozwoju i ekspansji rynku jest specjalizacja firmy w produkcie i sposobie jego przetwarzania tj: orzeszki ziemne, pistacje, migdały, orzechy nerkowca.

Importaco Poland swoją działalność skupia na dwóch kluczowych kanałach sprzedaży: rynek handlu detalicznego ( sieci spożywcze) oraz przemysły spożywczego.  Współpracujemy z największymi międzynarodowymi klientami spełniając ich rygorystyczne wymagania, które owocują długotrwałą współpracą z nimi.

Sprzedaż w sieciach spożywczy to przede wszystkim współpraca przy rozwoju produktów pod marką własną klienta, gdzie wraz z całym zespołem nieustannie pracujemy nad większym udziałem naszej firmy w tej kategorii produktów oraz propozycjami nowości, których atrakcyjność pozwoli na zwiększenie udziału rynku orzechów i orzeszków na rynku polskim.

Importaco Poland stawia na jakość oraz bezpieczeństwo produktów – całkowite zapewnienie jakości z pełną identyfikowalnością od pola do naszego klienta, zarządzane zrównoważonym i zintegrowanym łańcuchem dostaw.

Takie działania potwierdzone są nieustannie przeprowadzonymi audytami klientów oraz zdobywanymi certyfikatami o najwyższych notach jak BRC czy IFS oraz produktami z certyfikacją Kosher i Halal a także SMETA.

poland forbes

Najnowsze trendy konsumentów napędzają nasze działania w obszarze Innowacji, która jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju rynku w aspekcie długoterminowym. Nasze Centrum Rozwoju i Innowacji nieustannie bada i analizuje zachowania konsumenckie na całym świecie i opracowuje najnowsze rozwiązania skupiające się przede wszystkim na kształtowaniu nowych form produktu, niezapominając o jakości i wpływie na zdrowie konsumenta (produkty clean label), a także impact środowiskowy (zero waste).

Nagrody I CERTYFIKATY

  • BRC, IFC, KOSHER, HALAL, SMETA 4P
  • Diamenty Forbesa 2023

Share

Related posts

Jedną z najważniejszych wartości dodanych dostawcy żywności jest jego wysoki poziom specjalizacji. Specjalizacja pozwala uzyskać większą wiedzę o produkcie na wszystkich etapach jego przetwarzania, a taka wiedza umożliwia zapewnienie lepszej obsługi klienta. Ponadto ta specjalizacja sprzyja całkowitej kontroli nad identyfikowalnością procesów przetwarzania — jest to podstawowy wymóg w celu zapewnienia...
Grupa Importaco Group stworzyła firmę Importaco Terra w 2015 r., obierając sobie jasny cel — rozpoczęcie projektu integracji rolniczej, który przyspieszy rozwój rolniczy dzięki uprawie migdałów typu hiszpańskiego dzięki zastosowaniu zrównoważonego modelu zarządzania łańcuchem dostaw. Jakie są cechy charakterystyczne tej firmy? W jaki sposób ewoluowała na przestrzeni ostatnich kilku lat?...

Pomagamy wiodącym europejskim firmom spożywczym we współtworzeniu nowych, innowacyjnych produktów

Niezależnie od tego, czy pracujesz w handlu detalicznym, czy w przemyśle spożywczym, nasz zespół ekspertów chętnie Ci pomoże.

Search

Wyszukaj