Przejdź do treści
almonds special

Specjalizacja w zakresie migdałów i orzeszków ziemnych, od pól uprawnych po klienta końcowego

Jedną z najważniejszych wartości dodanych dostawcy żywności jest jego wysoki poziom specjalizacji. Specjalizacja pozwala uzyskać większą wiedzę o produkcie na wszystkich etapach jego przetwarzania, a taka wiedza umożliwia zapewnienie lepszej obsługi klienta. Ponadto ta specjalizacja sprzyja całkowitej kontroli nad identyfikowalnością procesów przetwarzania — jest to podstawowy wymóg w celu zapewnienia jego jakości.

Działy zajmujące się rozwojem nowych produktów w branży spożywczej wiedzą, jak ważne jest używanie najlepszych składników. Z tego powodu osoby zajmujące się zakupem surowców od producentów żywności szukają dostawców specjalizujących się w poszczególnych składnikach. W tym względzie firma Itac Professional, dostawca specjalizujący się w orzechach, takich jak migdały i orzeszki ziemne, może zapewnić najlepszej jakości surowce, dostawy oraz serwis kuchenny i w zakresie procesów przetwarzania w branży.

Specjalizacja w uprawach — sekret sukcesu zbiorów orzechów

Firma Itac Professional, jako dostawca orzechów Grupy Importaco podejmuje wszelkie wysiłki, aby nasze produkty spełniały najwyższe standardy jakości, zarówno w kwestii właściwości organoleptycznych, jak i konserwacji i formy produktu. Dbamy o te kwestie już od momentu uprawy naszych orzeszków ziemnych i migdałów, jako że to najlepszy sposób na kontrolę wszystkich procesów, którym są poddawane te produkty.

Odpowiednie warunki uprawne to pierwszy podstawowy krok w celu zapewnienia spełniania najwyższych standardów w zakresie jakości i zrównoważonego rozwoju przez nasze produkty. Zwiększamy opłacalność naszych upraw poprzez wydajne gospodarowanie zasobami, co pozwala uzyskać najlepszej jakości surowce.

Dbamy o nasze produkty od etapu nawożenia gleby, poprzez wysiew i fazę kwitnienia i stosujemy techniki uprawy mające na celu utrzymanie i optymalizację naturalnych zasobów. Stosujemy odpowiedni system płodozmianu, zapewniając zrównoważony rozwój i dobre warunki gleb rolnych. W zrównoważony sposób wykorzystujemy produkty fitosanitarne na różnych etapach uprawy.

Inną kluczową kwestią jest dbałość o technikę zbiorów. Na naszych polach migdałowych wykorzystujemy technikę wytrząsania, która umożliwia zbiór migdałów bez uszkodzenia owoców czy drzew i następnie usuwamy okrywę przed rozpoczęciem procesu suszenia.

Itac Professional to nasza marka B2B nakrętek dla przemysłu spożywczego.

Specjalizacja w produkcji i pakowaniu

Produkcja różnych form orzeszków ziemnych i migdałów ma miejsce w zaawansowanym zakładzie przetwórczym i pakowania, gdzie wykonywane są różne zadania. Jest to kluczowe, aby móc zagwarantować, że nasze produkty są wysokiej jakości.

Przykładem może być zakład specjalizujący się wyłącznie w przetwarzaniu migdałów, gdzie gwarantuje się, że wszelkie czynności związane z przetwarzaniem są wolne od orzeszków ziemnych.

Łuskanie to pierwszy proces, któremu poddawane są te produkty po ich zbiorze. Następnie są one poddawane selekcji, aby wykryć wszelkie ciała obce, takie jak małe kamienie lub wszelkie inne materiały, które mogły znaleźć się w migdałach czy orzeszkach ziemnych.

Następnie wygląd orzechów jest oceniany i są one dzielone na różne kategorie rozmiarów. Jest to bardzo ważne, aby wybrać najlepszą kategorię dla poszczególnych okazów i dostosować się do potrzeb naszych klientów określonych w zleceniu. Następnie, w zależności od przeznaczenia, orzeszki ziemne i migdały mogą być obierane.

Nasza oferta orzechów dla branży spożywczej obejmuje również przetwarzanie je w różne kształty i rozmiary. Siekamy i kroimy bakalie oraz przetwarzamy je na mąki, pasty, słupki czy też prażymy. Wszystkie te końcowe produkty w branży przemysłowej stanowią podstawowe składniki wielu produktów żywnościowych.

Na koniec nasze produkty są pakowane w celu transportu do klienta z zachowaniem najwyższych standardów w kwestiach bezpieczeństwa, higieny i wygody.

Specjalizacja w handlu

Możliwość dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb klienta to kolejny kluczowy czynnik, jeśli chodzi o ofertę rozwiązań w branży spożywczej.

Aby zapewnić najwyższą jakość przetwarzanych przez nasz orzechów, wdrożyliśmy szereg drobiazgowych kontroli obejmujących wszystkie procesy przetwórcze, od zbioru surowców po dostarczenie produktu końcowego do klienta. Jakość tę potwierdzają najbardziej wymagające certyfikaty bezpieczeństwa żywności. Niektóre z tych kontroli odbywają się przed zakupem surowców od rolnika, a część ma miejsce pomiędzy kolejnymi etapami przetwarzania i przed dostarczeniem produktu końcowego do klienta.

Nasza specjalizacja pozwala nam na oferowanie usług pełnego doradztwa, dzielenie się know-how i aktualnymi informacjami. Ponadto uzyskane przez lata doświadczenia umożliwiają rozwój idei i rozwiązań dla innych producentów dzięki wysiłkom działu ds. badań i rozwoju.

Firma Itac Professional, jako dostawca orzechów z wieloletnim doświadczeniem w sektorze, posiada wszelkie niezbędne zasoby technologiczne i wysoce wyspecjalizowanych pracowników. Ten know-how pozwala na zachowanie najwyższych standardów podczas przetwarzania migdałów czy orzeszków ziemnych i dostarczania ich do klientów w najodpowiedniejszym formacie.

Pełna kontrola nad identyfikowalnością procesów przetwarzania produktów, od momentu zbioru w miejscu uprawy do produktu końcowego, pozwala zapewnić bezpieczeństwo i najwyższą jakość — jest to kluczowy aspekt dla działów rozwoju produktów i w szczególności klientów końcowych, którzy będą je spożywać jako część innych receptur.

Almond catalogue

MIGDAŁY I ORZESZKI ZIEMNE W NOWOŚCIACH PRODUKTOWYCH

Nasze szerokie portfolio całych i przetworzonych migdałów.

Share

Related posts

Grupa Importaco Group stworzyła firmę Importaco Terra w 2015 r., obierając sobie jasny cel — rozpoczęcie projektu integracji rolniczej, który przyspieszy rozwój rolniczy dzięki uprawie migdałów typu hiszpańskiego dzięki zastosowaniu zrównoważonego modelu zarządzania łańcuchem dostaw. Jakie są cechy charakterystyczne tej firmy? W jaki sposób ewoluowała na przestrzeni ostatnich kilku lat?...
Rok 1990 to początki działalności firmy jako importera orzechów i owoców suszonych. Wraz z przejęciem w 2003 roku przez hiszpańską Grupę Importaco nastąpił znaczny rozwój firmy i jej działalności zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym......

Pomagamy wiodącym europejskim firmom spożywczym we współtworzeniu nowych, innowacyjnych produktów

Niezależnie od tego, czy pracujesz w handlu detalicznym, czy w przemyśle spożywczym, nasz zespół ekspertów chętnie Ci pomoże.

Search

Wyszukaj